GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 16893164
*
nr 1689 3164
Servisdelar
Gefle, Blå ros, 95 del
Kondition: nagg
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 mars 2025
kl 18:17:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 09:15:35
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå ros gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:36
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13
*
Servisdelar
Kondition: nagg
nr 1689 3164
Servisdelar
Gefle, Blå ros, 95 del
Kondition: nagg
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 mars 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/3 09:15:35 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå ros gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:36 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13



